Vysočina začíná za:
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Organizační informace

Organizační informace se mohou měnit. O všech změnách vás budeme ihned informovat zde na webových stránkách.

Termín: 9. – 13. 8. 2023,
Začátek akce:
9. 8. 2023, 17:00 – 19:00, Autokemp Seč Pláž
Zahájení akce: 19:30
Konec akce:
9. 8. 2022, 11:00, Autokempink Pilák
Délka trasy: 100 km
Celkový počet účastníků: 55
Počet vozíčkářů: max 18

Ubytování

Ubytovaní budeme ve stanech v předem rezervovaných kempech. Vedle stanů budou k dispozici elektrické přípojky pro nabíjení vozíků. Vozíky budou umístěné ve stanech, pod plachtou vedle stanů nebo ve sjednaných zastřešených prostorách (chodba budovy, garáž apod.)

 • Každý stan bude označený číslem podle rozpisu. Rozpis ubytování naleznete na stránce „stany“.

Doprovodný vůz

Po celou dobu výpravy bude k dispozici doprovodný vůz spolku Lenox, který účastníkům pomůže s převozem bagáže do cílového kempu. Doprovodný vůz bude připravený pomoci s přepravou vozíku, pokud dojde například k technickým potížím na stroji nebo zdravotním komplikacím na těle. Dodávka s řidičem Janem Břízou převeze každý den stany, spacáky a další bagáž ze startu do cílového kempu, večer se vrátí s řidiči pro auta. Všechna zavazadla, která chce účastník převézt, musí s označením svým jménem připravit k dodávce nejpozději do 11:30.

Jízda

 • Celkovou trasu výpravy naleznete na Mapy.cz (trasu připravujeme). Vyznačené body budou inspirací pro návštěvu, nikoliv závazně stanoveným programem. Co stihneme, to stihneme.
 • Před cestou prověřte kondici svého dopravního prostředku, dojezd, nastavení, vezměte si s sebou nezbytné nářadí, náhradní duši a lepení.

Vstávat budeme v 8:00, místo ubytování budeme opouštět nejpozději v 11:30 tak, abychom do cílového kempu dorazili včas a stihli postavit stany. Účastníci budou rozděleni do třech skupin. Rozdělení do skupin naleznete na stránce „Lidi„ (připravujeme).

 • V průběhu dne využijeme návštěvu vybrané restaurace pro občerstvení těl a nabíjení vozíků.
 • Jízdu skupiny bude od startu do cíle koordinovat Vedoucí skupiny. Ten by měl mít přehled o lokaci všech členů své skupiny. V případě, že budete chtít jet jinou trasou, svého vedoucího skupiny včas informujte.
 • V průběhu výpravy je možné střídat skupiny, ale pouze „kus za kus“.

Strava

Stravu si každý zajišťuje sám, ale v některých kempech je možné objednat společné snídaně a večeře.

Asistence

Pomocník

 • stavění stanů

 • přesuny vozíčkářů z vozíku do stanů a naopak

 • strojení

 • zapojení vozíků do nabíječek

 • nesčetné množství detailů typu: odnes, přines, rozbal, namaž, zapoj, odpoj, zapni, utáhni, povol, vyjdi schody a zeptej se…

Osobní asistent +

 • pomoc s hygienickými úkony

 • drobná zdravotní ošetření

Odměny

Všem účastníkům, kteří jsou ochotni pomoci vozíčkářům s uvedenými úkony, nabízíme finanční ohodnocení. Výše těchto odměn je závislá na tom, v jaké míře se nám podaří získat finanční podporu naší výpravy. Těmto účastníkům hradíme ubytování.

Nabízíme odměnu ve výši:

 • Pomocník: 300,-/den. (vyplacena bude hotově v průběhu akce)

 • Osobní asistent+ 300,-/den (vyplacena bude hotově v průběhu akce)

Ostatní náklady, stravu, dopravu, jiné, si hradí každý účastník sám.

Náklady

Každý vozíčkář přispívá do společného rozpočtu výpravy, s kterého se financují odměny a ubytování pomocníků a osobních asistentů. Výše tohoto příspěvku bude stanovena podle toho, jakou míru podpory naší výpravy získáme.

V tuto chvíli bude výše příspěvku činit odhadem:

 • Vozíčkář 500,-/den (platba v hotovosti na místě, 3. 8. 2022 )

Zahrnuje:

 • ubytování os/noc

 • příspěvek na odměny asistentů

Děkujeme

Organizátorem letošního ročníku je spolek Lenox.

Nezisková organizace Lenox z.s. vznikla na počátku roku 2012 v Plzni, aby se věnovala osobám s těžkým a kombinovaným tělesným postižením. Poskytujeme zájmovou aktivitu, která umožňuje sportovní vyžití a dává tak příležitost k seberealizaci a využití volného času. Provozujeme unikátní kolektivní sport (Powerchair Hockey), nabízíme možnost sociálního začlenění a program společenského života. Každoročně v Klatovech pořádáme Ples handicapovanýcha zábavný program Na Stojáka. Výtěžek směřuje k zajištění fungování týmu SK Indians Plzeň, jehož činnost spolek Lenox zabezpečuje. Další aktivitou je vzdělávací program Asistent na zkoušku.

Ve vedení organizace stojí hráči působící v klubu SK Indians Plzeň. Poskytujeme zaměstnání pro osoby ze zdravotním postižením. Organizace cílí svou činností na oblast Plzeňského kraje, ale nově také v Praze.