Elektrický vozík,

nejlepší vynález!

trampování na elektrickém vozíku

Electric Eccentric

Electric Eccentric je cesta, která má cíl. Nabídnout možnost cestovat ve volné přírodě, chcete-li trampovat, i lidem s největším pohybovým omezením, kteří k životu používají elektrický vozík. Každoročně organizujeme několikadenní i jednodenní výpravy po krajích českých, které absolvujeme na elektrických vozících, kolech, koloběžkách, bruslích a dalších prostředcích o rychlosti 10 – 15 km/h. Děláme z ležáků jezdce.

Iniciativa Electric Eccentric vznikla v roce 2016, kdy se Vašek Uher, Richard Pucholt a přátelé vydali na pětidenní cestu podél řeky Vltavy z Kvildy až do Prahy. Uvědomili si totiž, že elektrický vozík je pro ně nejlepší vynález, který dělá z ležáků jezdce. 

Po první výpravě se v roce 2017 uskutečnila cesta po Jižní Moravě, do které se zapojilo už 26 účastníků. V roce 2018 jsme projeli Třeboňsko, v roce 2019 Valašsko, v roce 2020 Jeseníky v roce 2021 jsme se opět vypravili na Moravu, Dyje 2021. V roce 2022 se chystáme poprvé na západ, čeká nás Ohře 2022.

Organizátoři

Oddíl Metropolitní univerzity Praha

Do roku 2020 se výpravy konaly v rámci Oddílu Metropolitní univerzity Praha. Akce se účastnili také studenti projektu Školy bez bariér, zaměstnanci Metropolitní univerzity Praha, kteří studentům pomáhali s tím, co v průběhu cesty sami nezvládli. Od roku 2021 se hlavním organizátorem stal spolek Lenox.

Spolek Lenox

Od roku 2021 naši činnost zaštiťuje nezisková organizace Lenox, z.s. Ta vznikla na počátku roku 2012 v Plzni, aby založila tým unikátního kolektivního sportu (Powerchair Hockey). Každoročně v Klatovech pořádá Ples handicapovaných a zábavný program Na Stojáka. Výtěžek směřuje k zajištění fungování týmu SK Indians Plzeň. Další aktivitou je vzdělávací program Asistent na zkoušku.

WELCOME TO OUR

2016 – 2020

Autor ilustrací: David Konopáč

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

Dosavadní Eccentrici

Ríša

Ríša byl první účastník první výpravy. Pamatujeme si, co řekl na jejím konci: “Pochopil jsem, že elektrický vozík není nepřítel ale parťák!” Nu, a od té doby jezdí pravidelně.

Jíťa

Jíťa žije v Praze se svým přítelem, synem a asistenční fenkou Renou, s kterými se účastní i našich výprav. Umí dobře plánovat a taky radit, jak se staví stan.

David

David jezdí na vozíku od roku 1991, kdy na Lipně skočil šipku pod hladinu a zlomil si páteř. Vystudoval práva a už devět let je soudcem okresního soudu Rokycany.

Míša

Míša vede sportovní klub Powerchair Hockey. Kromě toho je sociální pracovnicí a pomáhá lidem s největším pohybovým omezením sehnat práci.

Péťa

Péťa žije v Olomouci, kde pracuje coby prodavačka. Je dobrodružné povahy, o čemž svědčí i skutečnost, že jezdí s námi. Kromě toho má skvělý samo-rozkládací stan.

Lukáš

Lukáš je závodní plavec, fanoušek hokeje, fotbalu, a sportu vůbec. Kromě toho je příznivec procítěné profesionality a taky dělá skopičiny na kruzích.

Jirka a Jirka

Jirka se synem Jirkou na klíně patří k punkové části naší skupiny. Jezdí pořád naplno, takže mu málokdo stačí. Mimo to se živí jako účetní a vede rodinou firmu.

Andrea

Andrea se zúčastnila výpravy po jižní Moravě, protože to tam měla ze Slovenska blízko. Mali sme naozaj radosť a dúfame, že to nebolo naposledy.

Artur

Artur je nejmladší jezdec, který s námi brázdí český kraj. Je sice nejmladší, ale za to má na sobě největší počet tetování. Jsme zvědaví, s jakým obrázkem přijede příště.

Dušan

Dušan žije v Žeravicích nedaleko Moravského Písku. V roce 2017 ve svém domě hostil celou naší dvacetičlennou výpravu a připravil pro nás parádní degustaci vín.

Mára

Mára je grafik, kameraman, jezdec a taky tak trochu táta. K účasti na naší výpravě použil jako jediný segway pro vozíčkáře, na kterém nám všem ujížděl.

Vašek

Já jsem Vašek. Jsem rád, že mě kamarádi doposud nesvrhli ze skály a rok co rok se většina z nich opět hlásí k výpravě Eletric Eccentric. Připojte se také.

Lucie

Lucka je jedna z těch, pro které Electric Eccentric vznikl. Nejdřív se výpravy obávala, ale vystoupila z komfortní zóny a dnes má jistotu na joysticku.

Nikola

Podívejte se na video z výpravy Jeseníky 2020 a poznáte Nikolu. K výpravě Electric Eccentric řekla: “…překonala jsem se sama v sobě.”

Jan

Jan, kterému se říká Theny, je náš sváteční účastník. Hlavu si zdobí kloboukem a rád jezdí ve středním proudu, bezpečně a pohodlně.

Petr

Petr nám prozradil, že je napůl divočák, což stvrzuje skutečností, že s námi vyrazil do Jeseníků. Pomocníkem mu byl známý poutník Petr Hirsch.

Jiří

Jirka je skalním fanouškem Audi. Elektrickému vozíku, na kterém sedí, říká “dědeček automobil” a jezdí tak, aby neměl “z ostudy kombinézu”.

František

Fanda je jediný, který k pohybu nepoužívá elektrický vozík, nýbrž handbike. Kolo s ručním pohonem s mírnou dopomocí elektriky.

Monika

Monika se připojila k naší letní výpravě Dyje 2021 se svou rodinou. Denní trasy absolvovala na svém elektrickém vozíku v doprovodu svých dětí a partnera. Od dcery Elišky víme, že maminka po naší výpravě začala více jezdit ven, což nás těší!

Barča

Barča je sportovkyně, protože hraje Powerchair Hockey, dále umělkyně, protože překrásně maluje ústy, a po naší výpravě je také cestovatelka. Se svým elektrickým vozíkem s námi ujela 100 km v Podyjí.

Miroslav

Miroslav žije v Novém Městě na Moravě, kde ve svém volném čase jezdí po okolí. Pro místní je běžné potkávat Miroslava při venčení psů, a tak má Miroslav mezi sousedy mnoho přátel. Jsme rádi, že tento zkušený jezdec je členem Electric Eccentric.

Vašek

Vašek je důkaz z Českých Budějovic, že trampovat na elektrickém vozíku lze i s dýchacím přístrojem. Tento jezdec s námi projel Podyjí, přestože pohybuje pouze jedním prstem. Je třeba uvést i to nejpodstatnější, totiž že Venda je veselý kluk a sympaťák.

Káťa

Káťa vystudovala střih, velmi dobře zpívá,  a od roku 2021 také trampuje na elektrickém vozíku. Naší letní výpravu celou odřídila ústy, v dešti a v terénu, což je nevídaný výkon.

Zdeněk

Zdeněk na elektrickém vozíku jezdí už dvacet let, takže nějaké trampování pro něj nepředstavuje drama. Když s námi zrovna neputuje krajinou, věnuje se grafickým pracím, četbě nebo filmu.

Mates

Matěj pracuje jako IT specialista pro společnost Z+M Group, která naši výpravu podpořila prostřednictvím své Nadace Z+M. Mates jezdí na vozíku jako divoch, takže se občas stane, že v ďouře zlomí kolečko a nemůže jet dál.

Patrik

Patrik je jeden z mála účastníků, který s námi nejel s klasickým elektrickým vozíkem, ale pouze s motorizovaným pohonem svého mechanického vozíku. V mnoha elektrických vozících se probudila závist, protože Patrikovi to jelo ze všech nejrychleji.

Organizátor

Hlavní sponzor Vysočina 2023

Děkujeme za podporu výpravy Vysočina 2023