Elektrický vozík,

nejlepší vynález!

trampování na elektrickém vozíku

Electric Eccentric

Electric Eccentric je cesta, která má cíl. Nabídnout možnost cestovat ve volné přírodě, chcete-li trampovat, i lidem s největším pohybovým omezením, kteří k životu používají elektrický vozík. Každoročně organizujeme několikadenní i jednodenní výpravy po krajích českých, které absolvujeme na elektrických vozících, kolech, koloběžkách, bruslích a dalších prostředcích o rychlosti 10 – 15 km/h. Děláme z ležáků jezdce.

Iniciativa Electric Eccentric vznikla v roce 2016, kdy se Vašek Uher, Richard Pucholt a přátelé vydali na pětidenní cestu podél řeky Vltavy z Kvildy až do Prahy. Uvědomili si totiž, že elektrický vozík je pro ně nejlepší vynález, který dělá z ležáků jezdce. 

Po první výpravě se v roce 2017 uskutečnila cesta po Jižní Moravě, do které se zapojilo už 26 účastníků. V roce 2018 jsme projeli Třeboňsko, v roce 2019 Valašsko, v roce 2020 Jeseníky v roce 2021 jsme se opět vypravili na Moravu, Dyje 2021, následovala výprava Ohře 2022, dále Vysočina 2023. V roce 2024 chystáme cestu po názvem Jižní Čechy 2024. Přidej se k nám.

Organizátoři

Spolek Lenox

Od roku 2021 naši činnost zaštiťuje nezisková organizace Lenox, z.s. Ta vznikla na počátku roku 2012 v Plzni, aby založila tým unikátního kolektivního sportu (Powerchair Hockey). Každoročně v Klatovech pořádá Ples handicapovaných a zábavný program Na Stojáka. Výtěžek směřuje k zajištění fungování týmu SK Indians Plzeň. Další aktivitou je vzdělávací program Asistent na zkoušku.

WELCOME TO OUR

2016 – 2023

Autor ilustrací: David Konopáč

2016

2017

2018

2019

2020

2021

2022

2023

Dosavadní Eccentrici

Ríša

Ríša byl první účastník první výpravy. Pamatujeme si, co řekl na jejím konci: “Pochopil jsem, že elektrický vozík není nepřítel ale parťák!” Nu, a od té doby jezdí pravidelně.

Jíťa

Jíťa žije v Praze se svým přítelem, synem a asistenční fenkou Renou, s kterými se účastní i našich výprav. Umí dobře plánovat a taky radit, jak se staví stan.

David

David jezdí na vozíku od roku 1991, kdy na Lipně skočil šipku pod hladinu a zlomil si páteř. Vystudoval práva a už devět let je soudcem okresního soudu Rokycany.

Míša

Míša vede sportovní klub Powerchair Hockey. Kromě toho je sociální pracovnicí a pomáhá lidem s největším pohybovým omezením sehnat práci.

Péťa

Péťa žije v Olomouci, kde pracuje coby prodavačka. Je dobrodružné povahy, o čemž svědčí i skutečnost, že jezdí s námi. Kromě toho má skvělý samo-rozkládací stan.

Lukáš

Lukáš je závodní plavec, fanoušek hokeje, fotbalu, a sportu vůbec. Kromě toho je příznivec procítěné profesionality a taky dělá skopičiny na kruzích.

Jirka a Jirka

Jirka se synem Jirkou na klíně patří k punkové části naší skupiny. Jezdí pořád naplno, takže mu málokdo stačí. Mimo to se živí jako účetní a vede rodinou firmu.

Andrea

Andrea se zúčastnila výpravy po jižní Moravě, protože to tam měla ze Slovenska blízko. Mali sme naozaj radosť a dúfame, že to nebolo naposledy.

Artur

Artur je nejmladší jezdec, který s námi brázdí český kraj. Je sice nejmladší, ale za to má na sobě největší počet tetování. Jsme zvědaví, s jakým obrázkem přijede příště.

Dušan

Dušan žije v Žeravicích nedaleko Moravského Písku. V roce 2017 ve svém domě hostil celou naší dvacetičlennou výpravu a připravil pro nás parádní degustaci vín.

Mára

Mára je grafik, kameraman, jezdec a taky tak trochu táta. K účasti na naší výpravě použil jako jediný segway pro vozíčkáře, na kterém nám všem ujížděl.

Vašek

Já jsem Vašek. Jsem rád, že mě kamarádi doposud nesvrhli ze skály a rok co rok se většina z nich opět hlásí k výpravě Eletric Eccentric. Připojte se také.

Lucie

Lucka je jedna z těch, pro které Electric Eccentric vznikl. Nejdřív se výpravy obávala, ale vystoupila z komfortní zóny a dnes má jistotu na joysticku.

Nikola

Podívejte se na video z výpravy Jeseníky 2020 a poznáte Nikolu. K výpravě Electric Eccentric řekla: “…překonala jsem se sama v sobě.”

Jan

Jan, kterému se říká Theny, je náš sváteční účastník. Hlavu si zdobí kloboukem a rád jezdí ve středním proudu, bezpečně a pohodlně.

Petr

Petr nám prozradil, že je napůl divočák, což stvrzuje skutečností, že s námi vyrazil do Jeseníků. Pomocníkem mu byl známý poutník Petr Hirsch.

Jiří

Jirka je skalním fanouškem Audi. Elektrickému vozíku, na kterém sedí, říká “dědeček automobil” a jezdí tak, aby neměl “z ostudy kombinézu”.

František

Fanda je jediný, který k pohybu nepoužívá elektrický vozík, nýbrž handbike. Kolo s ručním pohonem s mírnou dopomocí elektriky.

Monika

Monika se připojila k naší letní výpravě Dyje 2021 se svou rodinou. Denní trasy absolvovala na svém elektrickém vozíku v doprovodu svých dětí a partnera. Od dcery Elišky víme, že maminka po naší výpravě začala více jezdit ven, což nás těší!

Barča

Barča je sportovkyně, protože hraje Powerchair Hockey, dále umělkyně, protože překrásně maluje ústy, a po naší výpravě je také cestovatelka. Se svým elektrickým vozíkem s námi ujela 100 km v Podyjí.

Miroslav

Miroslav žije v Novém Městě na Moravě, kde ve svém volném čase jezdí po okolí. Pro místní je běžné potkávat Miroslava při venčení psů, a tak má Miroslav mezi sousedy mnoho přátel. Jsme rádi, že tento zkušený jezdec je členem Electric Eccentric.

Vašek

Vašek je důkaz z Českých Budějovic, že trampovat na elektrickém vozíku lze i s dýchacím přístrojem. Tento jezdec s námi projel Podyjí, přestože pohybuje pouze jedním prstem. Je třeba uvést i to nejpodstatnější, totiž že Venda je veselý kluk a sympaťák.

Káťa

Káťa vystudovala střih, velmi dobře zpívá,  a od roku 2021 také trampuje na elektrickém vozíku. Naší letní výpravu celou odřídila ústy, v dešti a v terénu, což je nevídaný výkon.

Zdeněk

Zdeněk na elektrickém vozíku jezdí už dvacet let, takže nějaké trampování pro něj nepředstavuje drama. Když s námi zrovna neputuje krajinou, věnuje se grafickým pracím, četbě nebo filmu.

Mates

Matěj pracuje jako IT specialista pro společnost Z+M Group, která naši výpravu podpořila prostřednictvím své Nadace Z+M. Mates jezdí na vozíku jako divoch, takže se občas stane, že v ďouře zlomí kolečko a nemůže jet dál.

Patrik

Patrik je jeden z mála účastníků, který s námi nejel s klasickým elektrickým vozíkem, ale pouze s motorizovaným pohonem svého mechanického vozíku. V mnoha elektrických vozících se probudila závist, protože Patrikovi to jelo ze všech nejrychleji.

Organizátor

Hlavní sponzor Vysočina 2023

Děkujeme za podporu výpravy Vysočina 2023