Dokument “Z ležáka jezdec”

Z výpravy každý rok vyváříme video, které nám pomáhá Electric Eccentric propagovat, motivovat osoby s největším pohybovým omezením samostatně cestovat, získávat nové pomocníky pro naše výpravy apod. Video sestřihy si vytváříme sami. V roce 2021 bychom ale rádi spolupracovali s profesionály, kteří by nám pomohli vytvořit dokument v důstojné kvalitě. Máme námět. Poprvé v historii našich výprav s námi pojede chlapec, který hýbe jen hlavou a ke svému životu používá dýchací přístroj. Jmenuje se Vašek Srnec a my jsme rádi, že sebral odvahu a rozhodl se zkusit trampování s námi. Jsme přesvědčeni, že to Vašek zvládne. O jeho účasti chceme natočit dokument “Z léžáka jezdec”, který na příběhu Vaška a půdorysu naší akce vyzdvihne význam a pohybový potenciál elektrického vozíku, stane se motivací pro diváky, představí projekt Electric Eccentric, bude inspirovat další osoby, kteří jezdí na elektrických vozících, k samostatnému cestování a překonávání překážek.

Dokument jako propagace

Pomáhá nám získávat nové pomocníky, finanční a materiální podporu, bez které není možné výpravu uskutečnit. Video také slouží k prezentaci podporovatelů.

Informační funkce dokumentu a motivace

Dokument bude informovat o aktuálních možnostech kempování osob s největším pohybovým omezením. Tím je myšleno faktické představení organizace akce, bezbariérovosti a cest v překonávání překážek. Dokument bude díky hlavnímu představiteli Vaškovi informovat další vozíčkáře a motivovat je k samostatnému cestování. Široké veřejnosti dokument nabídne inspiraci v podobě Vaškova vystoupení z komfortní zóny, odvahy a dosažení cíle.

Bez finančních prostředků to nepůjde

Výše investic určuje technické a personální možnosti. Náklady jsou nastaveny tak, abychom mohli dosáhnout následujícího výsledku.

Výstupy

Dokument “Z ležáka jezdec”:

Délka: do 30 min, Prostředí: domov Vaška Srnce, cesta a výprava Dyje 2021

Krátká videa (4 videa):

Délka: do 3 min, 1. trailer, 2. konečný sestřih, 3. rozhovory s účastníky, 4. propagační video projektu

Základní náklady na tvorbu dokumentu a dalších videí: 91.000,-

Vašek Srnec

1. Jaké je tvé pohybové omezení?

Vzhledem k tomu, že mám duchennovu dystrofii, tak je můj pohyb velmi omezen. Dokážu hýbat pouze palcem, kterým ovládám svůj vozík a počítač. Svalová dystrofie jednoduše řečeno způsobuje ochabování svalstva, kvůli čemuž používám dýchací přístroj.

2. Na fotce jsi v dresu. Fandíš nebo sportuješ?

To je fotka z ligového turnaje Powechair Hockey, který hraju za SK Indians Plzeň. Pro ty, kteří Powerchair Hockey neznají, tak je to florbal na elektrických vozících.

3. Proč ses rozhodl zúčastnit se výpravy Electric Eccentric?

Když jsem viděl video z prvního ročníku, tak jsem si říkal, že by to mohl být dobrý zážitek, že to musí být dobrodružství, adrenalin, že díky tomu můžu posouvat hranice toho, co na elektrickém vozíku dokážu.

4. Polohovací postel mít ve stanu nebudeš? Bojíš se?

Polohovací postel nemám ani doma, takže z toho strach nemám. Mám matraci, na kterou jsem zvyklý, ale když jede člověk na tuhle akci, musí počítat s tím, že bude vystavený nekomfortu. Pár dní se to dá vydržet.

5. S čím vším potřebuješ pomoc a co všechno musí být zařízené, abys mohl jet s námi a kempovat?

Pomoc potřebuju s přesouváním na vozík, s jídlem, s hygienou. Vzhledem k tomu, že jsem na dýchacím přístroji, tak s odsáváním. Je důležité zajistit přísun elektřiny pro nabíjení vozíku, dýchacího přístroje a odsávačky. Důležité je mít vyšší stan pro lepší manipulaci se mnou a všechny detaily si dobře zorganizovat.

6. Máš nějaké motto, s kterým do toho jdeš?

Když mám nabité baterky, nic mě nezastaví.