Elektrický vozík,

nejlepší vynález!

trampování na elektrickém vozíku

Electric Eccentric

Electric Eccentric je nápad, který si klade za cíl nabídnout možnost cestovat ve volné přírodě, chcete-li trampovat, i lidem s největším pohybovým omezením, kteří k životu používají elektrický vozík. Každoročně organizujeme několikadenní výpravy po krajích českých, které absolvujeme na elektrických vozících, kolech, koloběžkách, bruslích a dalších prostředcích o rychlosti 10 – 15 km/h.

Iniciativa Electric Eccentric vznikla v roce 2016 jako neformální uskupení Vaška Uhera, Richarda Pucholta a jejich přátel, kteří se vydali na pětidenní cestu podél řeky Vltavy z Kvildy až do Prahy. Chtěli tak ukázat, že elektrický vozík je pro ně nejlepší vynález, který dělá z ležáků jezdce.

Po první výpravě se v roce 2017 uskutečnila cesta po Jižní Moravě, do které se zapojilo už na dvacet šest účastníků. V roce 2018 jsme projeli Třeboňsko, v roce 2019 Valašsko a 5. – 9. 8. 2020 se chystáme vyjet do Jeseníků. Zájem vzrůstá. Pojeďte s námi.

Oddíl Metropolitní univerzity Praha

Výpravy se konají v rámci Oddílu Metropolitní univerzity Praha. Akce se účastní kromě jiných také studenti projektu Školy bez bariér, zaměstnanci Metropolitní univerzity Praha, kteří studentům pomáhají s tím, co v průběhu cesty sami nezvládnou.

V Oddílu, kdyby vás to zajímalo, jinak organizujeme otevřené sportovní a cestovatelské události zaměřené pro osoby s pohybovým omezením. Spolupracujeme s Centrem Paraple, Sportovním klubem vozíčkářů Praha nebo atletickým klubem Elite handicap sport, s kterými realizujeme přátelská nejen sportovní klání, jako jsou turnaje v boccie, orientační závody, atletické dny a další.

Co je Škola bez bariér?

Metropolitní univerzita Praha z vlastních finančních prostředků realizuje již 17 let sociální stipendijní program Škola bez bariér pro studenty s pohybovým handicapem. Vysokoškolské vzdělání v tomto programu získalo už 260 absolventů. Některým z nich dává naše univerzita možnost pracovních příležitostí a trvalé zaměstnání. Naše Škola bez bariér je mimořádná svým rozsahem i kvalitou v rámci České republiky, o čemž svědčí řada ocenění domácích i mezinárodních, oceňována je i odbornou veřejností.

WELCOME TO OUR

2016 – 2020

Autor ilustrací: David Konopáč

2016

2017

2018

2019

Dosavadní Electrici Eccentrici

Ríša

Ríša byl první účastník první výpravy. Pamatujeme si, co řekl na jejím konci: „Pochopil jsem, že elektrický vozík není nepřítel ale parťák!“ Nu, a od té doby jezdí pravidelně.

Jíťa

Jíťa žije v Praze se svým přítelem, synem a asistenční fenkou Renou, s kterými se účastní i našich výprav. Umí dobře plánovat a taky radit, jak se staví stan.

David

David jezdí na vozíku od roku 1991, kdy na Lipně skočil šipku pod hladinu a zlomil si páteř. Vystudoval práva a už devět let je soudcem okresního soudu Rokycany.

Míša

Míša vede sportovní klub Powerchair Hockey. Kromě toho je sociální pracovnicí a pomáhá lidem s největším pohybovým omezením sehnat práci.

Péťa

Péťa žije v Olomouci, kde pracuje coby prodavačka. Je dobrodružné povahy, o čemž svědčí i skutečnost, že jezdí s námi. Kromě toho má skvělý samo-rozkládací stan.

Lukáš

Lukáš je závodní plavec, fanoušek hokeje, fotbalu, a sportu vůbec. Kromě toho je příznivec procítěné profesionality a taky dělá skopičiny na kruzích.

Jirka a Jirka

Jirka se synem Jirkou na klíně patří k punkové části naší skupiny. Jezdí pořád naplno, takže mu málokdo stačí. Mimo to se živí jako účetní a vede rodinou firmu.

Andrea

Andrea se zúčastnila výpravy po jižní Moravě, protože to tam měla ze Slovenska blízko. Mali sme naozaj radosť a dúfame, že to nebolo naposledy.

Artur

Artur je nejmladší jezdec, který s námi brázdí český kraj. Je sice nejmladší, ale za to má na sobě největší počet tetování. Jsme zvědaví, s jakým obrázkem přijede příště.

Dušan

Dušan žije v Žeravicích nedaleko Moravského Písku. V roce 2017 ve svém domě hostil celou naší dvacetičlennou výpravu a připravil pro nás parádní degustaci vín.

Mára

Mára je grafik, kameraman, jezdec a taky tak trochu táta. K účasti na naší výpravě použil jako jediný segway pro vozíčkáře, na kterém nám všem ujížděl.

Vašek

Já jsem Vašek. Jsem rád, že mě kamarádi doposud nesvrhli ze skály a rok co rok se většina z nich opět hlásí k výpravě Eletric Eccentric. Připojte se také.

Děkujeme za podporu