Jako každý rok jsme požádali našeho kamaráda, kreslíře Davida Konopáče, zda-li by byl tak laskav a vytvořil pro nás logo výpravy Dyje 2021. Byl laskav. Přinášíme vám tedy logo pro naši 6. výpravu Electric Eccentric.

Spolupráce s Davidem nás dlouhodobě těší a jeho kresby rok co rok příjemně překvapují. Nikdy Davidovi neříkáme, co chceme na obrázku mít, jen mu oznámíme, jaký kraj hodláme navštívit, a pak jen čekáme, co nakreslí. Elektrický vozík na obrázku nikdy nechybí, zato jezdci, ti jsou každý rok jiní. Třeboň – kapr s prsní ploutví na joysticku, Jižní Morava – šohaj s bachorem a bažantem obecným za zádovou opěrkou, Valašsko – jakýsi valašský chachar či bača na konisku, Jeseníky – šedivý muž, prastarý až běda – jako děda, nebo-li praděd. Letos poprvé na vozíku sedí žena, nejspíš slečna. Doprovází ji tři vybraní vzácní živočichové, tedy sysel obecný, dudek chocholatý a vydra říční. Všichni žijí v Podyjí a my doufáme, že některého z nich potkáme. Děkujeme Davide.

Navštivte nový obsah našich stránek. Na stránce Podpořte naši jízdu najdete nabídku pro podporovatele, hrubý rozpočet akce, rozhovor s Vaškem Srncem (chystáme) a bližší informace o dokumentu, který bychom s tímto chlapcem chtěli natočit.

Zúčastněte se výpravy Dyje 2021 i vy.