Ve dnech 7. – 11. 8. 2019 se uskutečnil 4. ročník našeho vandrování po krajích českých. Tentokrát jsme projeli část krásného Valašska.

Viděli jsme mnoho pěkného z valašské krajiny. Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, vrchol Radhošť, Vodní nádrž Horní Bečva, Zámek Kinských, Zámek Lipník nad Bečvou, Krásenský pivovar a mnoho dalšího. Desítky kilometrů půvabných stezek, západy slunce, nebe plné hvězd a spoustu lidské a přírodní pohody kolem.

Prožili jsme zase další dosud nepoznané příhody, o kterých stojí za to psát domů. Euforický sjezd z Chaty Mír do Rožnova, dramatickou jízdu po silnici první třídy, rozbité nebo vybité vozíky a neočekávanou pomoc lidí kolem. Každý účastník podle své chutě a osobního příběhu by mohl vyprávět.

Čundr na elektrických vozících měl význam pro všechny zúčastněné. Někteří s námi jeli poprvé. Těm patří dík i poklona, že se nezalekli a vydrželi s námi buď do konce, nebo jak jim čas dovolil.

DĚKUJEME:

Dovolte, abych poděkoval těm, bez kterých bychom se do krásné valašské krajiny vypravit nemohli.

Za organizaci celé akce děkujeme Sportovní klub MUP a Metropolitní univerzita Praha, která je zastřešující organizací celého programu.

Finančně nás podpořily společnosti Kooperativa a Kentico. Díky poskytnutým prostředkům jsme mohli zajistit ubytování a část stravy pro naše pomocníky. Z účastnických poplatků účastníků na vozíku jsme pak mohli vyčlenit prostředky také pro odměny pomocníků.

Za neméně významnou materiální podporu dále děkujeme Nadační fond Gabrielis, který pro nás připravil trika s povedenou valašskou ilustrací od David Konopáč (také děkujeme).

Neznáte nějaké synonymum ke slovu děkovat? Já zatím ne, tak budu pokračovat. Za praktickou pomoc s realizací výpravy děkujeme Centrum Paraple a Michaela Krunclová z Sportovní klub vozíčkářů Praha. Děkujeme také firmě ATHAMAS, s.r.o. – autorizovanému servisu vozíků PRIDE, na kterých jela většina našich cestovatelů. Za zapůjčení záznamové techniky děkujeme Octopus – Asociace pro vzdělávání, sport a kulturu z.s.

Děkujeme všem účastníkům, hlavně pomocníkům, že vyrazili. Myslím si, že jsme si to až na pár karambolů, které ke každému čundru, obzvlášť k tomu elektrickému eccentrickému, prostě patří, užili a prožili.

Autor: Vašek Uher

FOTO

 

VIDEO

MAPA