Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/195292/virtual/www/cfph/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/195292/virtual/www/cfph/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/195292/virtual/www/cfph/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Hráč – power2
Hráč2018-09-18T16:32:11+00:00

Zkušenosti našich hráčů

„Florbal na elektrických vozících neboli „Powerchair hockey“ je pro mě sportem, ve kterém se mohu naplno realizovat a rozvíjet sportovního ducha. Florbal mi ukázal, že možnosti mého těla jsou daleko větší a díky florbalu jsem na sobě začal více pracovat a posouvat své fyzické hranice. Florbal není jen o sportu samotném, ale také o lidech. Poznal jsem spoustu nových lidí a přátel. Pěvně doufám a moc si přeji, aby se i tento sport dostal na paralympijské hry.“

Denis Goll

„Florbal pro mne znamená v prvé řadě přátelství, neboť bez té radosti ze setkání se stejně postiženými(florbalovým míčkem) kamarády, bych ho tak nemiloval a nejspíš ani nehrál. Rychlost a týmová spolupráce, kterou nikde jinde zažívat nemohu. Nové a nevšední zážitky a s tím spojené výzvy, jako například výjezd na mezinárodní turnaj. Možnost zlepšovat se po všech stránkách, jak herní, strategické, tak i osobní zodpovědnosti. A navíc je to zábava, obzvláště s někým, kdo se chce na hřišti vyblbnout stejně jako já.“

Jan Thenot

HRÁČ

Máš rád akční kolektivní sport? Používáš elektrický vozík? Pak je Powerchair Hockey ideální sport pro tebe.

CO TĚ ČEKÁ?

Vyberte si klub a navštivte některý z jeho tréninků. Více zde

Exhibicemi se snažíme prezentovat náš sport široké veřejnosti.  Powerchair Hockey pravidelně představujeme na turnajích  Czech open. Vystoupili jsme také  na Mistrovství  světa ve florbalu  nebo Mistrovství Evropy v pozemním hokeji.

Česká  Powerchair Hockey  liga je jediná oficiální soutěž Powerchair Hockey v ČR a cíl každého začínajícího hráče. Sezóna je rozdělena na podzimní a jarní část, skládá se ze čtyř ligových turnajů a  obvykle v květnu je zakončena turnajem  Play-off.

Letní kempy  jsou  mezi hráči velmi oblíbené. Konají se  obvykle  jednou  v roce, trvají týden.  Program letních  kempů  obsahují  nejen nabitý tréninkový plán,  ale také  přátelská  utkání a bohatý doprovodný program. Více zde.

Od roku 2009 se v Praze každoročně konají mezinárodní turnaje úspěšně organizované pražskými týmy New Cavaliers (Prague Powerchair open) a Jaguars (Prague Cup). České týmy pravidelně vyjíždí na zahraničí turnaje, nejčastěji do Německa nebo Švýcarska.

Účast  v reprezentačním družstvu  je nejvyšší  cíl každého sportovce, který  má  touhu reprezentovat svou  zem. Náš národní tým se zúčastnil Mistrovství Evropy  v  roce 2005 a 2008, dále turnaje čtyř národů v roce 2013 a  mezinárodního turnaje v Curychu v  roce 2018. Staň  se  reprezentantem i  ty.

V Powerchair Hockey poznáš to, co jsi dosud nezažil. Svobodu pohybu, týmové nasazení, překonání osobních hranic a spoustu sportovních i společenských zážitků. Powerchair Hockey je unikátní sport, ve kterém můžeš vyniknout, ať už je tvé pohybové omezení jakékoli.

Pro jaké typy pohybového omezení je Powerchair Hockey určen?

  • kvadruplegie, tetraplegie

  • vrozené, vývojové vady

  • svalová dystrofie, myopatie, atrofie

  • poruchy růstu

  • jiné

Při propagaci Powerchair Hockey se setkáváme s celou řadou obav, které potenciálním hráčům brání v tom, aby začali hrát. Rádi bychom alespoň některé z nich vyvrátili.

Obavy, které vám brání začít:

Je hned několik způsobů řešení. Pro mimopražské zájemce jsou v Praze organizována společná soustředění, které se konají zhruba jednou měsíčně. Po individuální domluvě s klubem je možné přizpůsobit se vašim možnostem. Dalším řešením je možnost založit si vlastní klub ve svém bydlišti. Je to obtížné, ale jde to. Stačí k sobě získat alespoň dalších šest zájemců, pár přátel k pomoci a můžete začít. Ať tak či tak, my se vám budeme snažit pomoci ve vašem úsilí.

Není potřeba mít strach. Pravidla Powerchair Hockey jsou vytvořena tak, aby byl sport maximálně bezpečný a to nejen pro hráče, ale také pro jejich vozíky. Powerchair Hockey je bezkontaktní sport, jakékoli narážení, vytlačování je zakázáno a rozhodčími je trestáno. Hráči si proto dávají ve hře pozor, aby nepoškodili svůj vozík ani vozík svého protihráče. V případě drobného poškození je možné využít po domluvě s vedoucím týmu servisních služeb daného klubu.

Hrát Powerchair Hockey lze i na pomalém vozíku, ale je pravda, že vyšší rychlost na hřišti otevírá zcela jiné herní obzory. Možností řešení je několik. Většina našich hráčů hraje na speciálním sportovním vozíku od firmy Athamas značky Pride, který je určen výhradně pro hru Powerchair Hockey. Tento vozík splňuje veškerá kritéria určená pravidly (max rychlost 15 km/h, průchod míčku pod vozíkem, ochranné prvky) a naši hráči jsou s ním velmi spokojení. Druhým řešením je individuální domluvě s vedoucím klubu o dočasném propůjčení vhodného vozíku. Může to být repasovaný civilní vozík s rychlostí 10 km/h a více, který je pro hru Powerchair Hockey přizpůsoben. Dále je možné vydat se svou vlastní cestou a za pomoci vlastních sponzorů pořídit si vozík nový, který budete používat jak na hřišti, tak i v civilním užití. Jak vidíte, možností je řada. Pomůžeme vám s řešením.

Pravidla Powerchair Hockey jsou vytvořena tak, aby hra nijak neohrozila zdraví hráčů. Míček se nesmí pohybovat výše než 20 cm nad zemí, je zakázáno hákování, nebezpečně vysoká hůl, jakékoli narážení nebo vytlačování. V zahraničí je naprosto běžné, že Powerchair Hockey hrají hráči s dýchacím přístrojem nebo jen s pohybem hlavy, kterým ovládají vozík. Powerchair Hockey je určen pro lidi s největším pohybovým omezením a tomu odpovídá i jeho organizace na hřišti.

Ano. Každý klub spolupracuje s dobrovolníky nebo asistenty, kteří pomáhají jeho hráčům s přípravou na hru. Jedná se především o pomoc s přesuny hráčů na vozíky, připevnění hokejek, přípravu sportoviště i drobnou pomoc v průběhu hry. Vše záleží na individuální domluvě s vedoucím daného klubu.

Jak začít?

Do začátku ti stačí jen elektrický vozík a chuť hrát. Není se čeho bát. Powerchair Hockey je bezpečný, bezkontaktní sport. Na tréninku nebo soustředění si budeš moci Powerchair Hockey vyzkoušet.

Pomůžeme ti s tím, co sám nezvládneš, půjčíme ti hokejku, míček a v případě potřeby i vozík. Pod vedením zkušeného trenéra se seznámíš se základními herními technikami a pak už ti nebrání nic v tom, abys začal hrát s námi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!