Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/195292/virtual/www/cfph/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/195292/virtual/www/cfph/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/195292/virtual/www/cfph/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
ČFPH – power2
ČFPH2018-09-14T10:40:33+00:00

ČESKÁ FEDERACE POWERCHAIR HOCKEY

Česká federace Powerchair Hockey je zapsaným spolkem, který svou činnost oficiálně zahájil registrací u Ministerstva vnitra ČR dne 3. ledna 2007 pod čí¬slem VS/1-1/66 127/07-R (od 1. 1. 2014 Spolkový rejstřík, sp. zn. L 65124, Městský soud v Praze).

Poslání a cíle ČFPH

Posláním ČFPH je vytváření vhodných podmínek pro rozvoj Powerchair Hockey v České republice a zajištění návaznosti a spolupráce na mezinárodní scéně. Jedním z hlavních cílů ČFPH je rozšiřovat nabídku této sportovní aktivity mezi co nejširší spektrum osob s tělesným postižením, a to i mezi lidi s tělesným postižením nejtěžším, jelikož nabídka jiných sportů je pro ně velmi omezená.

ČFPH se tedy snaží propagovat tento sport a představovat ho jako lákavou sportovní činnost. Jeho atraktivitu zvyšuje především zajišťováním chodu české ligové soutěže a přípravou české reprezentace, která by mohla být vyslána na ME a MS. Úkolem ČFPH je mimo jiné i vydávání sportovně technických předpisů jako jsou např. pravidla a jejich dodatky.

ČINNOST

Funguje od roku 2008. Ligová sezóna je rozdělena na podzimní a jarní část a skládá se z jednotlivých ligových turnajů, které organizují zúčastněné kluby a závěrečného kola Play-off. V současné době Českou Powerchair Hockey ligu hraje čtyřicet aktivních hráčů.

Představuje nejvyšší úroveň českého Powerchair Hockey. Dosud se česká reprezentace zúčastnila ME 2005, ME 2008, Turnaje čtyř národů 2013 a mezinárodního turnaje Powerchair Hockey games 2018 Curych. Nejlepším dosavadním výsledkem je 6. místo na ME 2005 v Římě.

Od roku 2009 se v Praze každoročně konají mezinárodní turnaje úspěšně organizované pražskými týmy New Cavaliers (Prague Powerchair open) a Jaguars (Prague Cup). České týmy pravidelně vyjíždí na zahraničí turnaje, nejčastěji do Německa nebo Švýcarska.

Nabízíme propagační materiály, prezentace a exhibice. Vítáme jakoukoli příležitost náš sport představit veřejnosti nebo potencionálním hráčům.

Všechny české týmy buď samy organizují nebo se zúčastňují letních soustředění a kempů. Akce obsahují jak tréninkové plány, tak např. přátelská utkání a doprovodný program. Konají se ve vybraných letních kempech nebo sportovních střediscích.

Úroveň našeho sportu je pro nás důležitá. Proto nabízíme školení pro rozhodčí a trenéry. Veškerá školení probíhají pod vedením certifikovaného trenéra a rozhodčího.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!