Děkujeme za podporu výpravy Valašsko 2019

Tak. Kamarádi, naši fanoušci, účastníci, a vůbec všichni, kteří jste sledovali 4. Electric Eccentric – Valašsko 2019. Náš letošní čundr na elektrických vozících končí. Všichni účastníci jsou doma nebo v pořádku na jiných cestách.

Viděli jsme mnoho pěkného z valašské krajiny. Dřevěné městečko v Rožnově pod Radhoštěm, vrchol Radhošť, Vodní nádrž Horní Bečva, Zámek Kinských, Zámek Lipník nad Bečvou, Krásenský pivovar a mnoho dalšího. Desítky kilometrů půvabných stezek, západy slunce, nebe plné hvězd a spoustu lidské a přírodní pohody kolem.

Prožili jsme zase další dosud nepoznané příhody, o kterých stojí za to psát domů. Euforický sjezd z Chaty Mír do Rožnova, dramatickou jízdu po silnici první třídy, rozbité nebo vybité vozíky a neočekávanou pomoc lidí kolem, náhodná setkání a opět mnoho dalšího. Každý účastník podle své chutě a osobního příběhu by mohl vyprávět.

Čundr na elektrických vozících měl opět význam pro všechny zúčastněné. Někteří s námi jeli poprvé. Těm patří dík i poklona, že se nezalekli a vydrželi s námi buď do konce, nebo jak jim čas dovolil.

Dovolte, abych poděkoval těm, bez kterých bychom se do krásné valašské krajiny vypravit nemohli.

Za organizaci celé akce děkujeme Sportovní klub MUP a Metropolitní univerzita Praha, která je zastřešující organizací celého projektu.

Finančně nás podpořily společnosti Kooperativa a Kentico. Díky poskytnutým prostředkům jsme mohli zajistit ubytování a část stravy pro naše pomocníky. Z účastnických poplatků účastníků na vozíku jsme pak mohli vyčlenit prostředky také pro odměny pomocníků.

Za neméně významnou materiální podporu dále děkujeme Nadační fond Gabrielis, který pro nás připravil trika s povedenou valašskou ilustrací od David Konopáč (také děkujeme).

Neznáte nějaké synonymum ke slovu děkovat? Já zatím ne, tak budu pokračovat. Za praktickou pomoc s realizací výpravy děkujeme Centrum Paraple a Michaela Krunclová z Sportovní klub vozíčkářů Praha. Děkujeme také firmě ATHAMAS, s.r.o. – autorizovanému servisu vozíků PRIDE, na kterých jela většina našich cestovatelů. Za zapůjčení záznamové techniky děkujeme Octopus – Asociace pro vzdělávání, sport a kulturu z.s. Snad jsem na nikoho nezapomněl.

Děkuji všem účastníkům, hlavně pomocníkům, že vyrazili. Myslím si, že jsme si to až na pár karambolů, které ke každému čundru, obzvlášť k tomu elektrickému eccentrickému, prostě patří, užili a prožili.

Nejpozději za rok budeme zase dělat z ležáků jezdce. A kam pojedeme? Stejně jako loni zahajuji hlasování. Mějte báječný zbytek léta.

Electric Eccentric